شیر ماهی

پراکنش و زیستگاه این گونه در دریای سرخ و اقیانوس آرام، از آسیای جنوب شرقی تا استرالیا، از ژاپن تا پلی‌نزی پراکنده است. در تالاب ها و کف های سنگی و صخره ای تا عمق 150 متر زندگی می کند.

شیر ماهی چه می خورد؟

شخصیت شیرماهی علیرغم توانایی آن در شکار، ماهی بسیار سریعی نیست و به همین دلیل ترجیح می دهد نرم تنان کوچک و سخت پوستان را که معمولاً در شن یا نزدیک صخره ها پنهان شده اند، شکار کند.

ماهی

شیر ماهی چگونه تولید مثل می کند؟

آنها در طول سال هر 4 روز یکبار تولید مثل می کنند و بنابراین در عرض 12 ماه تا 2 میلیون تخم ژلاتینی می گذارند که می توانند بر جریان های دریا سوار شوند و مسافت های زیادی را برای حدود یک ماه قبل از جوجه ریزی طی کنند.

عقرب ماهی چیست؟

عقرب ماهی با نام علمی Pterois volitans با نام های شیرماهی و سنگ ماهی پرنده و ماهی انگز نیز شناخته می شود. این ماهی آب شور است و از خانواده Scorpaenidae است.

عقرب ماهی چون برای انسان خطرناک است خارهای سمی، بلند و نازکی دارد. … نیش عقرب ماهی باعث درد شدید و مداوم می شود. اغلب، نیش ماهی عقرب با علائم سیستمیک دیگری مانند تهوع، استفراغ، تب، تشنج، اسهال و مشکل در تنفس همراه است.

ماهی

صادرات ماهی

وزن شیر ماهی چقدر است؟
شیر ماهی دارای یک جفت باله بادبزن بر روی باله های سینه ای خود میباشد و یک باله پشتی بسیار تیز است. این باله ها به ماهی ظاهری شبیه به یک شیر معمولی می دهد، به همین دلیل نام آن به این ماهی می رسد. اندازه ماهی بین 30 تا 35 سانتی متر متغیر است و می تواند تا 1 کیلوگرم وزن داشته باشد. می تواند تا 15 سال عمر کند.

اندازه عقرب ماهی چقدر است؟
رنگ آن اساساً نوارهای قهوه ای عمودی و سفید است که برخی نازک و برخی دیگر پهن تر است. باله ها نیز با رنگ های سفید و قهوه ای رگه هایی هستند. حداکثر طول آن به 38 سانتی متر خواهد رسید. با وجود خطر و نیش دردناک، آکواریوم‌های متخصص در آکواریوم‌های دریایی از گونه‌های مورد علاقه آکواریوم‌ها هستند.

چه کسی ماهی عقرب می خورد؟
در دریای کارائیب، کشورهایی مانند کوبا، کلمبیا و باهاما مردم را تشویق به خوردن شیرماهی و ماهی قزل آلا پس از برداشتن خارهای سمی خود می کنند، اشتباه بزرگی که ماهیگیران انجام میدهند این است که آنها را به دریا می اندازند زیرا فکر می کنند کاملاً سمی هستند، در حالی که گوشت آنها در واقع خوشمزه است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.