روغن زیتون ایتالیکو اصل مورد تایید کارشناسان تغذیه

برخی از مطالعات منبع معتبر نشان داده اند که مواد موجود در روغن زیتون ایتالیکو اصل ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه کمک کند، اما همه یافته ها این را تایید نمی کنند.

بر اساس تحقیقات منتشر شده در سال 2019، روغن زیتون حاوی موادی است که ممکن است به پیشگیری از سرطان روده بزرگ کمک کند.

آزمایشات آزمایشگاهی شواهدی پیدا کرده اند که آنتی اکسیدان های موجود در روغن زیتون ممکن است به محافظت از بدن در برابر التهاب، آسیب اکسیداتیو و تغییرات اپی ژنتیک کمک کند.

در سال 2016، برخی از دانشمندان پیشنهاد کردند که گنجاندن روغن زیتون فرابکر در رژیم غذایی ممکن است به پیشگیری از بیماری آلزایمر کمک کند و این ممکن است به دلیل تأثیر محافظتی آن بر رگ های خونی در مغز باشد.

نویسندگان یک مطالعه روی موش که در سال 2019 منتشر شد، پیشنهاد کردند که مصرف روغن زیتون فوق بکر غنی از اولئوکانتال می تواند به کند کردن یا توقف پیشرفت آلزایمر کمک کند و اولئوکانتال یک ترکیب فنلی است.

روغن زیتون ایتالیکو اصل

روغن زیتون فوق بکر که به خاطر طعم غنی، تطبیق پذیری و فواید سلامتی اش شناخته شده است، یک ماده عالی برای نگهداری در کمد آشپزخانه شما است.

استفاده از آن نه تنها برای برشته کردن، سرخ کردن، پختن یا تفت دادن آسان است، بلکه سرشار از آنتی اکسیدان ها و چربی های مفید برای قلب است.

به‌علاوه، به‌خاطر فواید بسیاری که برای سلامتی دارد، به‌طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است، و برخی تحقیقات نشان می‌دهند که می‌تواند از بیماری‌های قلبی محافظت کند، با سرطان مبارزه کند و التهاب را کاهش دهد.

این مقاله نگاهی دقیق‌تر به فواید بالقوه، مضرات، و کاربردهای روغن زیتون فرابکر، همراه با نحوه انطباق آن با دیگر روغن‌های پخت و پز دارد.

فرآیند تولید ساده است و زیتون‌ها را می‌توان برای استخراج روغن آن‌ها فشار داد، اما روش‌های مدرن شامل خرد کردن زیتون‌ها، مخلوط کردن آن‌ها و سپس جدا کردن روغن از خمیر در یک سانتریفیوژ است