توپ ماهی

گلوله‌های ماهی لقمه‌های معطر ترد هستند که با ماهی خوب، نان و آویشن و جعفری خرد شده تهیه می‌شوند. فقط یک چرخش تیغه ها در مخلوط کن برای به دست آوردن قوام مناسب خمیر کافی است.

انتخاب با شماست که کوفته های کوچک درست کنید، عالی برای سرو به عنوان پیش غذا، با سس خانگی تازه و تند، یا به اندازه یک کوفته کلاسیک، به عنوان غذای دوم ماهی و همراه با غذای جانبی فصلی میل کنید. سبزیجات گلوله های ماهی که هم به صورت سرخ شده و هم در فر پخته می شوند در بین بچه ها نیز بسیار محبوب خواهند بود. نسخه ماهی تن و ریکوتا را برای آنها امتحان کنید، آسان و حتی خوشمزه تر.

ماهی

طرز تهیه کوفته ماهی

برای تهیه گلوله های ماهی انگز، ابتدا آرد سوخاری را در مخلوط کن بریزید و دو برابر را ریز مخلوط کنید و در ظرفی بریزید. استخوان های فیله ماهی را با موچین جدا کرده و چند ثانیه در همزن خرد کنید.
ماهی خرد شده را با نان در ظرفی مخلوط کنید جعفری را شسته و خرد کنید سپس به همراه آویشن به کاسه اضافه کنید.
با سیر له شده و پنیر رنده شده مزه دار کنید سپس نه عدد تخم مرغ را با هم مخلوط کنید.
با نمک و فلفل مزه دار کنید. خوب هم بزنید تا همه چیز مخلوط شود و با دستانتان گلوله هایی به اندازه یک گردو با حدود 30 گرم خمیر درست کنید.
کوفته ها را کم کم در سینی بچینید حدود 20 تا 25 بدست می آید سپس آنها را در آرد رد کنید.

کوفته ها را 2/3 بار در روغن دانه خیلی داغ با دمای 170 درجه حدود 3 دقیقه سرخ کنید. وقتی کوفته ها طلایی شدند به کمک کفگیر آنها را از روغن خارج کنید و روی کاغذ جاذب قرار دهید تا روغن اضافی آن خشک شود. از توپ های ماهی گرم یا گرم لذت ببرید.

ماهی
همچنین آنها را در فر امتحان کنید: آنها را در دمای 200 درجه در حالت تهویه به مدت 25 دقیقه بپزید، مراقب باشید که بعد از 15 دقیقه آنها را بچرخانید تا پخته شوند. چند عدد کوفته را در یک زمان سرخ کنید تا دمای روغن پایین نیاید.

استخوان های ماهی را جدا کنید، آن را در ظرف نان خرد کنید، نمک، پنیر، جعفری ریز خرد شده، تخم مرغ، کیپر را اضافه کنید. با دست ورز دهید تا مخلوط نرمی به دست آید.

در نهایت، کوفته‌هایی را به اندازه دلخواهتان درست کنید: بزرگ‌تر، اگر می‌خواهید به عنوان غذای اصلی سرو کنید، کوچک‌تر اگر برای پیش‌غذا در نظر گرفته شده‌اند باید اطلاعاتی درباره ارزش غذایی تن ماهی بدانید.